послуги тендерів

Оскарження державних закупівель

Закон «Про державні закупівлі» набув чинність 30 липня 2010 року. Основною функцією цього Закону вважається розвиток здорової конкуренції в області держзакупівель і боротьба з корупцією. Також новий Закон дозволив розумно та ефективно витрачати державні кошти. Важливим нововведенням, впровадженим в новий Закон, стало затвердження нових правил оскарження процедури державних закупівель в Україні.

Згідно із Законом, всі скарги на недобросовісні та незаконні дії сторін зобов’язується розглянути Антимонопольний комітет України — спеціально створений орган оскарження. Згідно частини 2 статті 18 Закону скаргу може подати особа, чиї права або законні інтереси були порушені будь-якою дією або рішенням замовника. Варто окремо відзначити, що право на подачу жалобу в АМКУ мають нетільки безпосередні учасники процедури закупівлі, а й будь-які інші особи, які можуть стверджувати, що його права та інтереси, що знаходяться під охороною Закону, були порушені. Процедуру державної закупівлі можна оскаржити в двох інстанціях:

 • в АМКУ
 • або в суді.

Другий варіант розгляду справи набуває чинності в тих випадках, коли АМКУ в силу певних обставин відмовило в проханні заявника або коли спірний договір вже укладено на момент розгляду скарги. Нижче будуть наведені основні пункти, що необхідно описати в скарзі, щоб узгодити її зі статтею 18 Закону:

 • повна назва органу оскарження;
 • повне ім’я (назву), місцепроживання (місцезнаходження) суб’єкта оскарження та його контактні дані, email заявника;
 • найменування, адреса й поштовий індекс замовника, чиї дії вважаються недобросовісними;
 • факти, на підставі яких подається скарга;
 • документи, свідчення та факти, що підтверджують незаконність прийнятих замовником рішень, дій;
 • чітко викладені вимоги заявника і їх детальне обґрунтування;
 • дату, коли заявник отримав інформацію про неправомірні рішення, дії;
 • комплектдокументів, що засвідчують проведення оплати за подачу скарги (оригінал та ксерокопія).

Вартість подачі скарги до органів оскарження становить:

 • 5000 гривень приоскарженні державної закупівлі товарів/послуг;
 • 15 тисяч гривень при оскарженні державної закупівлі робіт.

З моменту реєстрації скарги в Антимонопольному кабінеті України, даний орган оскарження зобов’язаний протягом трьох днів повідомити обом сторонам процесу час і місцерозгляду скарги. В ході розгляду обидві сторони мають право пред’явити органу оскарження свої доводи, документи, що підтверджують їх точку зору.

Послуги оскарження державних закупівель

Наша компанія має багатий досвід роботи з органами державного регулювання і контролю у сфері держзакупівель. З нашою допомогою успішно вирішено безліч справ про недійсність договорів. В штат нашої команди входять висококваліфіковані юристи, які можуть допомогти Вам в схожих ситуаціях:

 • виявлення та аналізправопорушень, що мали місце бути під час проведення процедур державних закупівель;
 • складання та подача скарг про порушення процедур закупівлі, скарг на незаконні або недобросовісні рішення/дії замовника закупівель, позовів;
 • надання досвідчених юристів для офіційного представництва інтересів під час розгляду скарги в органах оскарження або насудовому процесі.

Послуги юриста щодо оскарження державних закупівель в Києві та на всій території України — єдиний спосіб відновити справедливість цивілізованими методами. Отримайте консультацію юриста сьогодні!

0 Відповіді

Відповісти

Приєднайтесь до розмови
Спілкуйтесь вільно!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>