Україні, як і будь-якій країні світу, необхідно спостерігати і контролювати процеси зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД). Вирішення цього питання стає можливим на підставі статті 7 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність». Регулювання зовнішньоторговельних, інвестиційних та інших зовнішньоекономічних процесів забезпечується низкою актів тарифного і нетарифного характеру, що видаються держорганами України і передбачені Конституцією та Законами України.

Цілями контролю ЗЕД в Україні можна вважати:

 • захист економічних інтересів країни та захист законних прав усіх учасників ЗЕД;
 • створення сприятливих умов для впровадження української економіки в систему міжнародного поділу праці;
 • забезпечення однаково сприятливих умов розвитку всіх форм підприємництва;
 • боротьба з проявом монополізму та заохочення здорової конкуренції в галузі ЗЕД.

Для досягнення вказаних цілей, урядом України була організована робота комплексної системи регулювання зовнішньоекономічної діяльності. Контроль над учасниками ЗЕД проводиться на всіх рівнях: державному, недержавному і на рівні окремих підприємств-учасників ЗЕД.

У систему державного регулювання входить: Верховна Рада, Кабмін, Міністерство економіки, Нацбанк, антимонопольний комітет і митна служба. Здійснюється державне регулювання ЗЕД двома шляхами:

 1. Митно-тарифним регулюванням:
  • митний тариф України;
  • мито;
  • митна вартість товару;
  • країна походження товару.
 2. Нетарифного регулювання:
  • технічні бар’єри;
  • кількісні обмеження.

Дізнайтесь, які юридичні особливості спіткають підприємця у зовнішньоекономічній діяльності в України

Кожен з державних органів влади може видавати акти та встановлювати норми ведення зовнішньоекономічної діяльності строго в межах своєї компетенції. Шляхом складних рішень і обдуманих дій, Україна не тільки обзаводиться новими міжнародними зв’язками, але також намагається вплинути на зовнішню політику інших країн.

Будь-який прояв активності в сфері зовнішньоекономічної діяльність потрапляє в зону уваги тієї чи іншої державної структури, тому для досягнення своїх цілей варто бути юридично підкованим і вести детальну звітність своєї роботи. Співробітниками нашої компанії є фахівці високого рівня кваліфікації з великим досвідом роботи в сфері юридичного супроводу ЗЕД. Ми можемо надати юридичну допомогу, оцінити ризики і законність тих чи інших дій державних органів. Зв’яжіться з нами для отримання додаткової інформації.

0 Відповіді

Відповісти

Приєднайтесь до розмови
Спілкуйтесь вільно!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>